Ay ben kesin gülerim!

Ayşen AKSAKAL

28 Ocak 2018

Bir İngiliz komedi dizisi vardı. Coupling diye.

Bir İngiliz komedi dizisi vardı. Coupling diye.

İngilizler de harika mizah yapabiliyormuş dedirten en iyi ve ilk işlerdendir.

Bir bölümünde üst üste dizdikleri bardaklarla bir teori anlatıyorlar. Giggle Loop yani kıkırdama döngüsü.

Sessiz olman gereken bir anda, arkada saat tiktaklarını duyarken birden aklına “ya şu an aklıma komik bir şey gelir de gülersem” fikri gelir. İşte o an, o zehri kapmışsındır.

Burada bir bardak koyar masaya. Bundan sonra beyin sürekli gülmemeye odaklanır ve bunu her düşündüğünde bir bardak daha eklenir kuleye. Her yeni bardakta yani her akla gülmemek gerektiği geldiğinde patlamanın şiddeti de artmaktadır. “Şu an bir patlasam tam patlayacağım ve bu aşırı komik olur cidden” noktasında artık tutamaz insan kendini ve bommmm cam bardaklardan bir kulenin yere saçılması gibi kocaman bir kahkaha, hiç de olmaması gereken bir yerde patlar.

Bu sıralar hiç gülecek halde değiliz. Aslında biz nicedir gülecek halde değiliz.

Ama b...
Devamını okumak için tıklayın

Evrensel - Evrensel gazetesi köşe yazarları - Ayşen AKSAKAL - Ayşen AKSAKAL'ın son yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın son köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın yazıları - Ayşen AKSAKAL'ın bugünkü yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın bugünkü köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın dünkü köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın dünkü yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın tüm köşe yazıları - Ayşen AKSAKAL'ın tüm yazıları - Ayşen AKSAKAL yazıları

Evrensel - Ayşen AKSAKAL Son Köşe Yazıları: