Bu mektubu, size zahmet elden ele gençlere...

Ayşen AKSAKAL

27 Mayıs 2018

Genç arkadaşım merhaba,

Genç arkadaşım merhaba,

Bu pazar iki kelam edelim istedim, ahkamdan saymazsan sevinirim, gel adına dertleşmek diyelim.

Biz, ömründe başka hükümetler görmüş, koalisyonlar yaşamış, 18 sene önce milenyuma giriyoruz diye pek heyecanlanmış bir önceki nesil olarak, bir hayali gerçek yapmak peşine düştük. Sana ihtiyacımız var. Derdimi dökeyim, halimizi izah edeyim istedim.

24 Haziran’da hem yeni meclisi seçeceğiz hem de yeni cumhurbaşkanını.

16 Nisan 2017’de referandumdan çıkan sonuca göre sistem değişiyor. Biliyorsundur ama ben kısaca hatırlatayım. İnsanız, bazen en elzem şeyler bile çıkıyor aklımızdan ya da alışıveriyoruz.

Artık cumhurbaşkanı tarafsız olmak zorunda değil. Bir partiyi ve ülkeyi aynı anda yönetebiliyor. Bu da aslında kocaman bir tek seslilik demek oluyor. 

Başbakanlık kalkıyor. Şimdi belki diyorsun ki “ne işe yarıyordu?” Başbakanlık eskiden hükümetin ve iktidarın başıydı. O kadar eskiden beri ki ta 1. Murat’tan yani. 1300’lerden be...
Devamını okumak için tıklayın

Evrensel - Evrensel gazetesi köşe yazarları - Ayşen AKSAKAL - Ayşen AKSAKAL'ın son yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın son köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın yazıları - Ayşen AKSAKAL'ın bugünkü yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın bugünkü köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın dünkü köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın dünkü yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın tüm köşe yazıları - Ayşen AKSAKAL'ın tüm yazıları - Ayşen AKSAKAL yazıları

Evrensel - Ayşen AKSAKAL Son Köşe Yazıları: