Anketi aldım, röportaj ekledim, biraz da kuşak analizi serptim: Zafer çıktı!

Ayşen AKSAKAL

20 Mayıs 2018

Tarihi bir seçime daha 35 gün kala, her ne kadar gönül sinemadan kitaptan bahsetmek istese de beyin buna izin vermiyor. Mahalle yanarken insan saçını tarayamıyor.

Tarihi bir seçime daha 35 gün kala, her ne kadar gönül sinemadan kitaptan bahsetmek istese de beyin buna izin vermiyor. Mahalle yanarken insan saçını tarayamıyor.

İki kişi bir araya gelsek konu sandıktan öte gidemiyor.

Geçenlerde uzun zamandır görüşemediğim arkadaşlarımla buluştum. Birbirimizden ayrı geçen zamanda neler yaptığımızı anlatacağımıza oturup seçimlerle ilgili semt röportajlarını izledik.

Hepiniz “laiklik elden gidiyeah” diyen, sonradan AKP’nin de parti binasında ağırladığı seçmeni hatırlarsınız. İstanbul’un her semtinde yapılan sokak röportajlarının ufacık bir bölümüydü. Gerisini merak ederseniz youtube’ta semt semt izleyebilirsiniz.

İlyas Salman ve Şener Şen’li eski filmleri izlerken hem gülerim hem de sinirden dişlerimi sıkarım. Bazen o kadar saf birini oynar ki İlyas Salman, “müstehak” der hale gelirsiniz.

İşte bu röportajlar da sadece seçim öngörüsü edinmeye değil o filmlerden alınan sinirlenirken eğlenebilmek hissini de size yenid...
Devamını okumak için tıklayın

Evrensel - Evrensel gazetesi köşe yazarları - Ayşen AKSAKAL - Ayşen AKSAKAL'ın son yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın son köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın yazıları - Ayşen AKSAKAL'ın bugünkü yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın bugünkü köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın dünkü köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın dünkü yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın tüm köşe yazıları - Ayşen AKSAKAL'ın tüm yazıları - Ayşen AKSAKAL yazıları

Evrensel - Ayşen AKSAKAL Son Köşe Yazıları: