‘Hayvandan aşağı!’ ‘Erkeklik onurun varsa!’

Zülal Kalkandelen

8 Mayıs 2022

Siyaset tarihimize geçecek en dip noktaya ulaştılar. Dibe vurdular!

Siyaset tarihimize geçecek en dip noktaya ulaştılar. Dibe vurdular!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ arasında göç sorunu nedeniyle başlayan tartışma, küfürlü bir kavgaya dönüştü.

Soylu’nun, TGRT Haber’de, Özdağ hakkında, “Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır. Bu kadar basit. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir” demesi kabul edilebilecek bir durum değildir.

Bir İçişleri Bakanı, halkın izlediği bir yayında kimse hakkında bu şekilde konuşamaz, konuşmamalı! Çünkü bu, kutuplaşmanın had safhaya ulaştığı bir toplumda yangına körükle gitmektir. 

Hatırlarsanız Soylu, geçen yıl LGBT bireylerine yönelik nefret söylemi içeren paylaşımları yüzünden Twitter’da “taciz” uyarısı ile kısıtlanmıştı. Daha önce de gazeteciler Müyesser Yıldız ve Saygı Öztürk’e yine Twitter’da hakaretler yağdırmış; “namussuzlukla” suçladığı Öztürk canlı yayında...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Zülal Kalkandelen - Zülal Kalkandelen'in son yazısı - Zülal Kalkandelen'in son köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in yazıları - Zülal Kalkandelen'in bugünkü yazısı - Zülal Kalkandelen'in bugünkü köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in dünkü köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in dünkü yazısı - Zülal Kalkandelen'in tüm köşe yazıları - Zülal Kalkandelen'in tüm yazıları - Zülal Kalkandelen yazıları

Cumhuriyet - Zülal Kalkandelen Son Köşe Yazıları: