Çevreci, AKP’li olmaz; hayvansal tüketimi sürdürmez

Zülal Kalkandelen

5 Haziran 2022

Bir iktidar düşünün ki ülkesini Avrupa ülkelerinin çöp merkezi haline getiriyor.

Bir iktidar düşünün ki ülkesini Avrupa ülkelerinin çöp merkezi haline getiriyor.

Bir iktidar düşünün ki kurduğu HES’lerle ekosistemi bozup biyoçeşitliliği yok ediyor, yaşam alanlarını tahrip ediyor.

Bir iktidar düşünün ki Kazdağları’ndan Munzur Dağı’na, Cerattepe’den İşkencedere Vadisi’ne, ülkenin ormanlarını, vadilerini, dağlarını maden sahalarına, taş ocaklarına açıyor, siyanürlü atık barajları kuruyor. 

Bir iktidar düşünün ki insan sağlığı için tehlikeli olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olsa da nükleer santral ve kömürlü termik santral yapımında ısrar ediyor.

Bir iktidar düşünün ki tarım alanlarındaki üretimi yok etme pahasına jeotermal enerji santrallarının yapımına hız veriyor.

Bir iktidar düşünün ki Marmara Denizi kirlilik yüzünden ölümle pençeleşirken uzmanların tüm uyarılarına karşın, İstanbul Kanalı adlı felaket projesini sürdürüyor.

Bir iktidar düşünün ki İstanbul’un akciğeri Kuzey Ormanları’nı mega projelere feda ediyor.

Bir ikt...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Zülal Kalkandelen - Zülal Kalkandelen'in son yazısı - Zülal Kalkandelen'in son köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in yazıları - Zülal Kalkandelen'in bugünkü yazısı - Zülal Kalkandelen'in bugünkü köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in dünkü köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in dünkü yazısı - Zülal Kalkandelen'in tüm köşe yazıları - Zülal Kalkandelen'in tüm yazıları - Zülal Kalkandelen yazıları

Cumhuriyet - Zülal Kalkandelen Son Köşe Yazıları: