‘Yetmez ama evetçiler’ yetti

Zülal Kalkandelen

29 Haziran 2022

Şu liberaller konusuna artık girmeyeyim diyorum ama Murat Belge’nin 20 Haziran’da T24’te çıkan “Yetmez ama evet konusu” başlıklı yazısı karşıma çıktı.

Şu liberaller konusuna artık girmeyeyim diyorum ama Murat Belge’nin 20 Haziran’da T24’te çıkan “Yetmez ama evet konusu” başlıklı yazısı karşıma çıktı.

Hâlâ liberalleri aklama çabası içinde ve bunu yaparken de adeta aklımızla alay ediyor. 

“2002’deki seçimle 2013’te Gezi protestosu arasındaki sürede AKP iktidarının davranışı bana umduğumdan çok daha iyi göründü” diyor ve devam ediyor:

“Bu ‘Yetmez ama evet’ yaklaşımı üstüne kopan fırtınanın büyük kısmı herhangi bir gerçekliğe dayanmıyor. Örneğin AKP’nin bugün kurmuş olduğu faşizan hukuk düzeni o referandumun sonucu, devamı vb. değildir.”

Bununla da yetinmiyor. “‘Yetmez ama evetçiler kahrolsun’ korosunda yer alanlar, öyle görünüyor ki, ‘asıl hedef’ olarak AKP’yi ve zihniyetini değil, bu grubu alıyorlar. Bu grup ‘demokrasi’ diyor ve şimdiye kadar bunu demekten vazgeçmedi” diyerek YAE karşıtlarını suçluyor.

Ben bu iddialara kitabımda* da yanıt verdim ama bu yazı üzerine burada değinmek gerek. 

2010 ref...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Zülal Kalkandelen - Zülal Kalkandelen'in son yazısı - Zülal Kalkandelen'in son köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in yazıları - Zülal Kalkandelen'in bugünkü yazısı - Zülal Kalkandelen'in bugünkü köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in dünkü köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in dünkü yazısı - Zülal Kalkandelen'in tüm köşe yazıları - Zülal Kalkandelen'in tüm yazıları - Zülal Kalkandelen yazıları

Cumhuriyet - Zülal Kalkandelen Son Köşe Yazıları: