Antiemperyalist, kamucu, laik ve sınıf eksenli bir siyaset için ilkelere sahip çıkın

Zülal Kalkandelen

21 Ocak 2022

HDP’nin çağrısıyla sol partilerin buluşması çok tartışıldı. Siyasette üçüncü bir ittifak olarak Halk İttifakı ya da Demokrasi İttifakı kurulduğuna dair haberler çıktı. 

HDP’nin çağrısıyla sol partilerin buluşması çok tartışıldı. Siyasette üçüncü bir ittifak olarak Halk İttifakı ya da Demokrasi İttifakı kurulduğuna dair haberler çıktı. 

Sol Parti’nin buluşmaya katılmamasına çok tepki gösterildi. “HDP’nin çağrısına nasıl karşılık vermezsiniz!” diye öfkelenenler, oyunbozanlıkla suçlayanlar, solu bölmekle itham edenler, akılsız diyenler, hain diyenler vs. 

Sol Parti’nin kendi açısından mantıklı açıklamasına karşı çoğunluk yine bir linç dalgasının içinde savruldu.

Sakince okursak ne demiş Sol Parti?

“Partimiz bu aşamada hangi koşullarda yapılacağı belli olmayan seçime ilişkin ittifak tartışmasına girilmesini doğru bulmamaktadır. HDP’nin çağrısıyla gerçekleşecek, sınırları ve içeriği belli olmayan demokrasi ittifakı adlı çalışmanın parçası olmadığımızı kamuoyu ile paylaşırız.”

Açıklamanın tümü burada yer vermek için uzun ama özetlersek diyorlar ki:

En önemli konu Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Sol Parti, bu rejim karşısın...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Zülal Kalkandelen - Zülal Kalkandelen'in son yazısı - Zülal Kalkandelen'in son köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in yazıları - Zülal Kalkandelen'in bugünkü yazısı - Zülal Kalkandelen'in bugünkü köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in dünkü köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in köşe yazısı - Zülal Kalkandelen'in dünkü yazısı - Zülal Kalkandelen'in tüm köşe yazıları - Zülal Kalkandelen'in tüm yazıları - Zülal Kalkandelen yazıları

Cumhuriyet - Zülal Kalkandelen Son Köşe Yazıları: