Hukukun boşluğunu zulüm doldurur...

Zeynep Oral

19 Kasım 2020

Demokrasi reformunu bilemeyeceğim ama doğrusu şu “hukuk reformu” faslı muhteşem, harikulade... Ne de güzel başladılar şu hukuk reformuna!

Demokrasi reformunu bilemeyeceğim ama doğrusu şu “hukuk reformu” faslı muhteşem, harikulade... Ne de güzel başladılar şu hukuk reformuna!

Mesela Kılıçdaroğlu için fezleke hazırlanması: Ne yani muhalefet lideri diye Meclis kürsüsünden eleştiri yapacağını mı sanıyor... Mesela Ekrem İmamoğlu’na İçişleri Bakanı’nın soruşturma açması: Vay sen nasıl karşı çıkarsın devlet şahsının İstanbul Kanalı’na... Mesela Cumhuriyet gazetesine bir ay boyunca resmi ilan yasağı konması: Gazetenin attığı manşeti beğenmezsem Basın İlan Kurumu’na bir emir, keserim ilanlarını...

Bir de “vatan haini”, “terörist”, “casus” diye diye ötekileştirilen, sadece düşünceleri, sözleri, yazıları nedeniyle hapiste tutulan yüz kadar gazeteci, yazar, milletvekili var... Güldürmeyin beni! Yoksa siz bu “hukuk reformu”nun biz Türkiye vatandaşları için mi ağza alındığını sandınız! Yok hayır, o sözler yabancı yatırımcılar içindi.

Bizim payımıza düşen ise çok eski ve evrensel bir atasözüdür: Hukukun boşluğun...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Zeynep Oral - Zeynep Oral'ın son yazısı - Zeynep Oral'ın son köşe yazısı - Zeynep Oral'ın yazıları - Zeynep Oral'ın bugünkü yazısı - Zeynep Oral'ın bugünkü köşe yazısı - Zeynep Oral'ın dünkü köşe yazısı - Zeynep Oral'ın köşe yazısı - Zeynep Oral'ın dünkü yazısı - Zeynep Oral'ın tüm köşe yazıları - Zeynep Oral'ın tüm yazıları - Zeynep Oral yazıları