Birlik, beraberlik... Vesaire

Zafer Arapkirli

6 Kasım 2020

Sömürgenlere, kan emicilere, faşistlere esir düşmüş toplumları yönlendirenlerin, kitlesel damarlara zerk etmekten vazgeçmedikleri bir “şerbet” vardır:

Sömürgenlere, kan emicilere, faşistlere esir düşmüş toplumları yönlendirenlerin, kitlesel damarlara zerk etmekten vazgeçmedikleri bir “şerbet” vardır:

“Milletçe, birlik ve beraberliğe, her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan şu günlerde...”

Çok lezzetli(!) bir şerbettir.

Hani, tadından yenmez derler ya.. Bu da tadından içilmez.

Yerli ve milli meyvelerin usaresinden imal edilmiştir.

Bolca şeker, vitamin, mineral ve tabii ki hamaset ihtiva eder.

İçersiniz, daha ilk yudumda bir rahatlık bir rehavet ve sahte bir “mutluluk duygusu” sarar tüm vücudunuzu. Arka planda “marşlar, türküler, zeybekler, uzun havalar” ve bilumum gevşetici malzeme ile de takviyelidir.

İyidir yani.

Ama... Aması var.

Yan etkileri ölümcüldür. Mecazi anlamda değil, “bildiğin” ölümden söz ediyorum.

Mesela kimi zaman, kim bilir hangi karanlık mahfillerde kimlerle yapılmış kirli anlaşma ve pazarlıkların ve iğrenç hesapların sonucu başımızı belaya sok...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Zafer Arapkirli - Zafer Arapkirli'nin son yazısı - Zafer Arapkirli'nin son köşe yazısı - Zafer Arapkirli'nin yazıları - Zafer Arapkirli'nin bugünkü yazısı - Zafer Arapkirli'nin bugünkü köşe yazısı - Zafer Arapkirli'nin dünkü köşe yazısı - Zafer Arapkirli'nin köşe yazısı - Zafer Arapkirli'nin dünkü yazısı - Zafer Arapkirli'nin tüm köşe yazıları - Zafer Arapkirli'nin tüm yazıları - Zafer Arapkirli yazıları