Yasalar Etkin Uygulanmalı - Av. Filiz SARAÇ

Olaylar Ve Görüşler

27 Kasım 2020

25 Kasım günü Birleşmiş Milletler tarafından 1999 yılında “Kadına Yönelik Şiddetin Yok Edilmesi İçin Uluslararası Mücadele Günü” olarak kabul edilmiştir.

Kadına şiddetin önlenmesinde, Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi (CEDAW), Kadına Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi (İstanbul Sözleşmesi), 6284 sayılı, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve Yönetmeliği’nin ve diğer ilgili mevzuatın etkin uygulanması önem taşımaktadır.

Türkiye, 11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da imzaya açılan Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadele Hakkındaki Avrupa Konseyi Sözleşmesi’ni (kısa adıyla İstanbul Sözleşmesi) imzalamıştır. Sözleşme 1 Ağustos 2014 tarihinde yürürlüğe girmiş, ülkemiz sözleşmeyi ilk imzalayan ve onaylayan devlet olmuştur.

BAKIŞ AÇISI SORGULANMALI

Bugünlerde tekrar gündeme getirilmeye çalışılan...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Olaylar Ve Görüşler - Olaylar Ve Görüşler'in son yazısı - Olaylar Ve Görüşler'in son köşe yazısı - Olaylar Ve Görüşler'in yazıları - Olaylar Ve Görüşler'in bugünkü yazısı - Olaylar Ve Görüşler'in bugünkü köşe yazısı - Olaylar Ve Görüşler'in dünkü köşe yazısı - Olaylar Ve Görüşler'in köşe yazısı - Olaylar Ve Görüşler'in dünkü yazısı - Olaylar Ve Görüşler'in tüm köşe yazıları - Olaylar Ve Görüşler'in tüm yazıları - Olaylar Ve Görüşler yazıları

Cumhuriyet - Olaylar Ve Görüşler Son Köşe Yazıları: