Garipoğlu kendini ihbar etti

Miyase İlknur

6 Kasım 2021

Aslında “Farkında olmadan ihbar etti” demek daha doğru. Dolandırılmış olmanın hırsıyla savcılığa koştu ama işin ucu dönüp dolaşıp kendisine gelecek sonuçta.

Aslında “Farkında olmadan ihbar etti” demek daha doğru. Dolandırılmış olmanın hırsıyla savcılığa koştu ama işin ucu dönüp dolaşıp kendisine gelecek sonuçta.

Bu yılın nisan ayı sonlarında basına da yansıyan olayda Hayyam Garipoğlu’nun oğlu Kasım Garipoğlu, sahibi olduğu GKFX Financial Services Şirketi’nde çalışan altı üst düzey yöneticinin müşterilerine ait 30 milyon dolar tutarındaki parayı zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Muhasebe ve bilişim sistemlerine yaptıkları müdahale sonucunda 30 milyon doları zimmetine geçiren şirket çalışanları, ardı ardına istifa ederek gidip kendilerine holdingler kurmuşlar. Kurdukları holdingin grup şirketleri de aynı Garipoğlu’nun GKFX şirketi gibi forex, döviz bürosu ve kripto paralar alım satımı ve aracılık işleri yapmaya başlamışlar.

Kasım Garipoğlu, savcılığa yaptığı suç duyurusunda eski çalışanlarının banka hesapları üzerinden işlem yapan kurumsal müşterilerine yönelik olmadığını, özellikle müşterileri o...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Miyase İlknur - Miyase İlknur'un son yazısı - Miyase İlknur'un son köşe yazısı - Miyase İlknur'un yazıları - Miyase İlknur'un bugünkü yazısı - Miyase İlknur'un bugünkü köşe yazısı - Miyase İlknur'un dünkü köşe yazısı - Miyase İlknur'un köşe yazısı - Miyase İlknur'un dünkü yazısı - Miyase İlknur'un tüm köşe yazıları - Miyase İlknur'un tüm yazıları - Miyase İlknur yazıları