Kayıp 29 milyon doların akıbeti

Miyase İlknur

23 Nisan 2022

Kasım Garipoğlu’nun kayıp 29 milyonu için daha önce iki yazı yazmıştık. Bugün yeni çıkan bilgiler ışığında kayıp 29 milyon doların izini sürmeye devam edeceğiz.

Kasım Garipoğlu’nun kayıp 29 milyonu için daha önce iki yazı yazmıştık. Bugün yeni çıkan bilgiler ışığında kayıp 29 milyon doların izini sürmeye devam edeceğiz.

Bu konuya bu kadar takılmamızın nedeni iç edilen milyon dolarların faturasının günahsız altı insana kesilmesi ve hayatı karartılan bu altı kişiden S.E’nin yaşadıklarına dayanamayarak intihar etmesi. 

Neyse lafı uzatmadan yeni belgelerde izine rastladığımız 29 milyon doların nasıl lüpletildiğini anlatmaya başlayalım.

Kasım Garipoğlu’nun Asyalı müşterilere ait paraları, müşterilerin bilgisi dışında, Asya’daki ülke müdürlerinin yardımıyla, değişik ülkelerdeki banka hesapları üzerinden dolaştırarak Almanya’da kurmuş olduğu Delta Kapital adlı şirkete gönderdiğini daha önce belge ve yazışmalarla ortaya koymuştuk. Delta Kapital’e giden bu paraların Almanya’daki ülke müdürü yardımı ile beş hafta gibi kısa bir sürede sıfırlandığı kurum içi raporlamalardan görülmüştü. 

Delta Kapital’de sıfırlanan paranın akıbet...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Miyase İlknur - Miyase İlknur'un son yazısı - Miyase İlknur'un son köşe yazısı - Miyase İlknur'un yazıları - Miyase İlknur'un bugünkü yazısı - Miyase İlknur'un bugünkü köşe yazısı - Miyase İlknur'un dünkü köşe yazısı - Miyase İlknur'un köşe yazısı - Miyase İlknur'un dünkü yazısı - Miyase İlknur'un tüm köşe yazıları - Miyase İlknur'un tüm yazıları - Miyase İlknur yazıları