Var Edişin Gazetesi

Işık Kansu

7 Mayıs 2022

Ulusal Bağımsızlık Savaşı bir varoluş eylemiydi. 1923 devrimi de bir var ediş çabası ve atılımıdır.

Ulusal Bağımsızlık Savaşı bir varoluş eylemiydi. 1923 devrimi de bir var ediş çabası ve atılımıdır.

Yeni Gün gazetesi, bağımsızlık savaşçısı Yunus Nadi’nin varoluşa omuz verme aracıydı. Adını kurtarıcı ve kurucu halk önderi Atatürk’ün adını verdiği Cumhuriyet gazetesiyse, var edişin yayın organıdır.

98 yıldır yaşayan ve yaşatılan Cumhuriyet gazetesi, adaşı olan halk yönetiminin, hem insan, hem de toplum yararını gözeten yanıyla evrimleşmesi inancının yayın organıdır. Varoluşunun temeli, Cumhuriyet ilkeleridir.

1923 devriminin ürünü olarak Cumhuriyet gazetesi, bugüne bağımsız çizgisi, birikimli yazarları, bilinçli okurları, çalışanları ve kendisine gönül dolusu katkı sunan destekçileri ile gelmiştir.

Bu durum, dünyada eşi benzeri pek olmayan bir örgütlenme ve yaşatma uğraşısıdır. Gazetemiz gücünü, yine eşi ve benzeri görülmemiş bir varoluş eylemi sonucu gerçekleştirilen var ediş güdüsünden alır.

Var ediş güdüsü, kişilere bağlı gibi görünse de özünde başa...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Işık Kansu - Işık Kansu'nun son yazısı - Işık Kansu'nun son köşe yazısı - Işık Kansu'nun yazıları - Işık Kansu'nun bugünkü yazısı - Işık Kansu'nun bugünkü köşe yazısı - Işık Kansu'nun dünkü köşe yazısı - Işık Kansu'nun köşe yazısı - Işık Kansu'nun dünkü yazısı - Işık Kansu'nun tüm köşe yazıları - Işık Kansu'nun tüm yazıları - Işık Kansu yazıları