Altın Musluklu Saray’ın Kızıl Elması

Işık Kansu

5 Eylül 2020

Saray’ın propaganda bakanlığı (İletişim Başkanlığı), bir klip hazırladı ve AKP’nin “kızıl elma”sını bir kez daha gündeme getirdi.

Saray’ın propaganda bakanlığı (İletişim Başkanlığı), bir klip hazırladı ve AKP’nin “kızıl elma”sını bir kez daha gündeme getirdi.

Klipteki Kızıl Elma Marşı’nın bir dizesi şöyle:

“Hedefimiz kızıl elma marş ileri”

Klipte ayrıca, Recep Tayyip Erdoğan, Kuranıkerim’in Fetih suresinden ayetler okuyor.

Saray’ın “kızıl elma”dan ne anladığına gelirsek...

Bu konu ilk kez yine Erdoğan tarafından 2017 Mayısı’nda yapılan Ensar Vakfı’nın 38. genel kurulundaki konuşmasında dile getirilmişti. Erdoğan o konuşmada öncelikle nasıl bir “nesil” istediğini açıklığa kavuşturmuştu:

“Ülkemizin ihtiyacı, milletimizin talebi, bizim hayalimiz olan nesillerin yetiştirilmesi konusunda hâlâ pek çok eksiğimiz bulunuyor. Dilimizden tarihimize kadar birçok alanda ecdadımıza ve kültürümüze duyulan husumetin ürünü bir yaklaşımla hazırlanmış olan müfredatlar daha yeni yeni değ...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Işık Kansu - Işık Kansu'nun son yazısı - Işık Kansu'nun son köşe yazısı - Işık Kansu'nun yazıları - Işık Kansu'nun bugünkü yazısı - Işık Kansu'nun bugünkü köşe yazısı - Işık Kansu'nun dünkü köşe yazısı - Işık Kansu'nun köşe yazısı - Işık Kansu'nun dünkü yazısı - Işık Kansu'nun tüm köşe yazıları - Işık Kansu'nun tüm yazıları - Işık Kansu yazıları