Deprem ve siyasal propaganda

Emre Kongar

3 Kasım 2020

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Depremi’nden bir gün sonra Van’daki AKP il kongresine gitti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Depremi’nden bir gün sonra Van’daki AKP il kongresine gitti.

Burada, uzun yıllar boyunca bu ülkeye hâkim olan vesayetçi zihniyetin en çok ihmal ettiği alanlardan birinin de afetlere dayanıklı yapı inşası olduğunu söyledi.

Van’dan bu dönemde çok daha fazla siyasal destek beklediğini belirtti.

“AK Parti olarak, ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırma mücadelemizde, her destek, özellikle de Van’ın desteği hayati öneme sahiptir” dedi.

Van toplantısından sonra İzmir’e uğradı, geçmiş olsun dedikten sonra partisinin il kongresine katılmak üzere Samsun’a geçti ve orada da adeta tam bir seçim konuşması yaptı.

***

Erdoğan, Samsun’daki konuşmasında önce İzmir halkına geçmiş olsun dedi ve depreme ilişkin çalışmaları anlattı.

Daha sonra pandemi nedeniyle 19 Mayıs ve Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının sınırlı ölçüde yapıldığını ancak Samsun’un kendisi için çok önemli olduğunu dile getirdi ve Sözcü Gazetesi’nin ...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Emre Kongar - Emre Kongar'ın son yazısı - Emre Kongar'ın son köşe yazısı - Emre Kongar'ın yazıları - Emre Kongar'ın bugünkü yazısı - Emre Kongar'ın bugünkü köşe yazısı - Emre Kongar'ın dünkü köşe yazısı - Emre Kongar'ın köşe yazısı - Emre Kongar'ın dünkü yazısı - Emre Kongar'ın tüm köşe yazıları - Emre Kongar'ın tüm yazıları - Emre Kongar yazıları

Cumhuriyet - Emre Kongar Son Köşe Yazıları: