İstanbul’da ‘hortum’ mucizesi

Emre Kongar

25 Haziran 2021

Dün Ekrem İmamoğlu’nun İstanbulluların desteğiyle Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ikinci yıldönümü şenliklerle kutlandı.

Dün Ekrem İmamoğlu’nun İstanbulluların desteğiyle Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ikinci yıldönümü şenliklerle kutlandı.

Bu sütunun okurları anımsayacaklar, ben yerel seçimlerin öncesinde ve sonrasında, iktidarın tahrip ettiği Demokratik Rejimi, CHP’nin belediyelerde yeniden kuracağını belirtmiştim.

Nitekim, başta İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Muğla, Aydın, Hatay, Mersin, Eskişehir olmak üzere pek çok kentte belediye başkanlıklarını, demokrasiden yana olan bütün partilerin ve seçmenlerin de desteğiyle, kazanan CHP:

Bütün belediyelerde Demokratik Rejimi yeniden işletmeye başlamış ve halka yapılan hizmetleri misliyle artırarak daha da kaliteli bir biçimde vermeyi başarmıştır.

İşin ilginç yanı, bu belediyeler İstanbul örneğinde görüldüğü gibi iktidarın bütün engellemelerine rağmen bu başarıyı göstermişlerdir.

İktidarın engellemelerini kısaca anımsayalım:

1) Belediyelerin yetkileri sınırlanmış ve merkezi hükümetin emrine alınmıştır...
Devamını okumak için tıklayın

Cumhuriyet - Cumhuriyet gazetesi köşe yazarları - Emre Kongar - Emre Kongar'ın son yazısı - Emre Kongar'ın son köşe yazısı - Emre Kongar'ın yazıları - Emre Kongar'ın bugünkü yazısı - Emre Kongar'ın bugünkü köşe yazısı - Emre Kongar'ın dünkü köşe yazısı - Emre Kongar'ın köşe yazısı - Emre Kongar'ın dünkü yazısı - Emre Kongar'ın tüm köşe yazıları - Emre Kongar'ın tüm yazıları - Emre Kongar yazıları

Cumhuriyet - Emre Kongar Son Köşe Yazıları: