Yarı finalde sürpriz yok, artık final vakti

Yaşar Arslan

11 Temmuz 2021

AVRUPA Futbol Şampiyonası’nın yarı final maçlarında favori takımlar kazandı sayın sporseverler. İtalya ve İngiltere bu akşam final karşılaşmasında kupa için ter dökecek.

AVRUPA Futbol Şampiyonası’nın yarı final maçlarında favori takımlar kazandı sayın sporseverler. İtalya ve İngiltere bu akşam final karşılaşmasında kupa için ter dökecek.

İtalya ile İspanya arasındaki yarı final maçı karşılıklı ataklarla başlamasına rağmen ilk yarıya genel olarak baktığımızda, her iki takımın dikkati ve risk al- maktan kaçınan futbol anlayışı ön plandaydı. İkinci yarıda dakikalar 60’ı gösterirken İtalya takımını öne geçiren gol, karşılaşmaya hareketli ve riskli atakları da beraberinde getirdi. İspanyollar defansı biraz öne çıkarıp gol aramaya başlayınca, çok hızlı gelişen bir kontra atakta İtalya defansının hatasından da yararlanıp beraberliği sağladı. Maçın uzatma devrelerindeki tedbirli oyundan gol çıkmadı. Penaltılarda ise İtalya kalecisi Donnarumma daha başarılıydı ve İtalya finale kalma şansını yakaladı.

İNGİLTERE - DANİMARKA MAÇINDA TEMPO YÜKSEKTİ

Çok tempolu ve karşılıklı ataklarla başlayan İngiltere-Danimarka müsabakasının ilk yarısında dakikalar 3...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Yaşar Arslan - Yaşar Arslan'ın son yazısı - Yaşar Arslan'ın son köşe yazısı - Yaşar Arslan'ın yazıları - Yaşar Arslan'ın bugünkü yazısı - Yaşar Arslan'ın bugünkü köşe yazısı - Yaşar Arslan'ın dünkü köşe yazısı - Yaşar Arslan'ın köşe yazısı - Yaşar Arslan'ın dünkü yazısı - Yaşar Arslan'ın tüm köşe yazıları - Yaşar Arslan'ın tüm yazıları - Yaşar Arslan yazıları

Aydınlık - Yaşar Arslan Son Köşe Yazıları: