Kandil operasyonu

Soner Polat

30 Mart 2019

TSK ve MİT’in Kandil’in sarp tepeleri arasında yaptığı son operasyon (21 Mart 2019) PKK ile mücadelede önemli dönüm noktalarından biri olmuştur.

TSK ve MİT’in Kandil’in sarp tepeleri arasında yaptığı son operasyon (21 Mart 2019) PKK ile mücadelede önemli dönüm noktalarından biri olmuştur.

TERÖRLE MÜCADELEDE İHA

Bu başarılı hamleyle Türk devleti, PKK’nın lider kadrosuna, “nerede olursanız olun, tepenizdeyim!” mesajı vermiştir. Bu operasyon aynı zamanda İHA’ların terörle mücadeledeki vazgeçilmezliğini bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Yıllarca ABD ve İsrail, İHA tedarikinde Türkiye’yi oyalamış, İsrail hatalı ve arızalı İHA’ları Türkiye’ye transfer etmiştir. Bunlar bir fayda sağlamadığı gibi ülkemiz için baş ağrısı olmuştur. Türkiye’nin özgün İHA üretimi önemli bir harekât ihtiyacını karşılaması itibarıyla büyük bir savunma sanayi başarısıdır.

AÇILIM SÜRECİ

Kısa bir süre önce “açılım” adı verilen “bölünme süreci” ile rotasını şaşıran Türk siyaseti, önemli bir bölümü ile hatasından geri dönmüş, yurtiçinde ve yurtdışında PKK ile ciddi bir mücadele başlatmıştır. Burada Türk devletinin geleneksel yapısı...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Soner Polat - Soner Polat'ın son yazısı - Soner Polat'ın son köşe yazısı - Soner Polat'ın yazıları - Soner Polat'ın bugünkü yazısı - Soner Polat'ın bugünkü köşe yazısı - Soner Polat'ın dünkü köşe yazısı - Soner Polat'ın köşe yazısı - Soner Polat'ın dünkü yazısı - Soner Polat'ın tüm köşe yazıları - Soner Polat'ın tüm yazıları - Soner Polat yazıları