Varlık Fonu’nu yönetecek biri yok mu?

Sabahattin Önkibar

14 Eylül 2018

Varlık Fonu malum Türkiye’nin elinde kalan son değerlerin bakiyesi ki aralarında Ziraat Bankası’ndan, Botaş’a, TPAO Eti Maden ve Çay Kur’a çok sayıda kurum var.

Varlık Fonu malum Türkiye’nin elinde kalan son değerlerin bakiyesi ki aralarında Ziraat Bankası’ndan, Botaş’a, TPAO Eti Maden ve Çay Kur’a çok sayıda kurum var.

Ve bu fon şimdi saray kararnamesi ile Tayyip ile damadına bağlandı.

Pardon ama bu iki ismin onca iş ve yoğunluğu arasında bu fonun da sorumluluğu yüklenmesi 81 milyon nüfus içinde uygun biri bulunamadığı için mi?

Sayıştay ve TBMM denetiminin dışında olan Varlık Fonu hadisesi Türkiye’deki yönetim anlayışının somut belgesidir...

625 BAZ PUAN FAİZİ AÇIKLA TAYYİP BEY!

Yok efendim Merkez Bankası bağımsız imiş!

Yok efendim ben yapmadım, o yaptı imiş!

Geç bunları Tayyip Bey, senin sözün artık kanundur kanun.

Sana rağmen haddine mi Merkez Bankası böyle bir kararı alacak ki doğru olan zaten o yani sana sorulmalı zira siyasi sorumlu sensin!

Öyle ise cevap ver nedir bu bir seferde 625 puanlık faiz artışı?

Hani enflasyonun sebebi faizdi?

Bu ülkeyi 16 yıldır yö...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Sabahattin Önkibar - Sabahattin Önkibar'ın son yazısı - Sabahattin Önkibar'ın son köşe yazısı - Sabahattin Önkibar'ın yazıları - Sabahattin Önkibar'ın bugünkü yazısı - Sabahattin Önkibar'ın bugünkü köşe yazısı - Sabahattin Önkibar'ın dünkü köşe yazısı - Sabahattin Önkibar'ın köşe yazısı - Sabahattin Önkibar'ın dünkü yazısı - Sabahattin Önkibar'ın tüm köşe yazıları - Sabahattin Önkibar'ın tüm yazıları - Sabahattin Önkibar yazıları

Aydınlık - Sabahattin Önkibar Son Köşe Yazıları: