MİT’in Suriye operasyonu ve sorular

Sabahattin Önkibar

13 Eylül 2018

MİT, Suriye’nin Lazkiye kentinde operasyon yapıp, Reyhanlı katliamının failini yakalamış.

MİT, Suriye’nin Lazkiye kentinde operasyon yapıp, Reyhanlı katliamının failini yakalamış.

Güzel haber ancak söyleyin bu olan tesadüf müdür?

İdlib konusu gündemde iken ve Türk halkı ezici bir çoğunlukla Beşar Esad’la barışı isterken böyle bir operasyon haberinin sürpriz şekilde aniden gündeme girmesi kafa karıştırmıyor mu?

Sadece MİT’in bu operasyonu değil, televizyonlarımızın saldırı olduğunda geçiştirdiği Reyhanlı katliamını yıllar sonra şimdi aniden hatırlamaları ve ölenlerin ailelerini ekrana taşıyıp ağıt yaktırmaları ilginç değil mi?

Yahu bırakın onu bunu, Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olarak katliamın yaşandığı Reyhanlı’ya gitmeyip iki gün sonra Obama ile görüşmek için Washington’a hareket etmesi kayıtlarda değil mi?

O gün önemsenmeyip geçiştirilen Reyhanlı katliamının bugün gündemin birinci maddesi yapılması, kusura bakmasınlar bana çok tuhaf geliyor ve hadiseyi, Suriye’de izlenmeye başlanan Esad karşıtı Amerikancı politikanın imaj taaruzu olara...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Sabahattin Önkibar - Sabahattin Önkibar'ın son yazısı - Sabahattin Önkibar'ın son köşe yazısı - Sabahattin Önkibar'ın yazıları - Sabahattin Önkibar'ın bugünkü yazısı - Sabahattin Önkibar'ın bugünkü köşe yazısı - Sabahattin Önkibar'ın dünkü köşe yazısı - Sabahattin Önkibar'ın köşe yazısı - Sabahattin Önkibar'ın dünkü yazısı - Sabahattin Önkibar'ın tüm köşe yazıları - Sabahattin Önkibar'ın tüm yazıları - Sabahattin Önkibar yazıları

Aydınlık - Sabahattin Önkibar Son Köşe Yazıları: