Akar’ın Rusyasız Karadeniz girişimi

Mehmet Ali Güller

9 Nisan 2022

Önceki gün tuhaf bir altılı toplantı vardı. Telekonferans yöntemiyle yapılan toplantıya altı ülkenin savunma bakanları katıldı ve Karadeniz’i görüştü.

Önceki gün tuhaf bir altılı toplantı vardı. Telekonferans yöntemiyle yapılan toplantıya altı ülkenin savunma bakanları katıldı ve Karadeniz’i görüştü.

Karadeniz’e kıyısı olan altı ülke bulunduğundan yanlış bir çağrışım yapabilir; altılı toplantıda altı Karadeniz ülkesi yoktu, beş Karadeniz ülkesi vardı: Türkiye, Ukrayna, Gürcistan, Bulgaristan ve Romanya. 

Ya altıncı ülke? Karadeniz’le ilgisi olmayan Polonya!

AKAR’IN MAYIN TOPLANTISI

Hulusi Akar’ın Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesindeki açıklamasına göre bu altılı toplantı, Türkiye’nin davetiyle ve koordinasyonunda yapılmıştı. 

Yine Akar’ın açıklamasına göre Ukrayna’da acil ateşkes ihtiyacı, sivillerin tahliyesi ve diplomatik çözüm çabaları konuşulmuş ve esasa geçilmiş: “Görüşmede, mayınla mücadele dahil Karadeniz’de barış, sükûnet ve istikrarın korunması için işbirliğinin önemi bir kez daha dile getirilmiştir.”

Türkiye neden böyle bir toplantıya ev sahipliği yaptı? Rusyasız altılı Karadeniz to...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Mehmet Ali Güller - Mehmet Ali Güller'in son yazısı - Mehmet Ali Güller'in son köşe yazısı - Mehmet Ali Güller'in yazıları - Mehmet Ali Güller'in bugünkü yazısı - Mehmet Ali Güller'in bugünkü köşe yazısı - Mehmet Ali Güller'in dünkü köşe yazısı - Mehmet Ali Güller'in köşe yazısı - Mehmet Ali Güller'in dünkü yazısı - Mehmet Ali Güller'in tüm köşe yazıları - Mehmet Ali Güller'in tüm yazıları - Mehmet Ali Güller yazıları

Aydınlık - Mehmet Ali Güller Son Köşe Yazıları: