AKP’nin sığınmacıları kullanma planı

Mehmet Ali Güller

12 Mayıs 2022

Adım adım nüfusun yüzde 10’una ulaşmış sığınmacı sayısının er geç büyük probleme dönüşeceğini Erdoğan görmüyor muydu? Görmemesi mümkün değil.

Adım adım nüfusun yüzde 10’una ulaşmış sığınmacı sayısının er geç büyük probleme dönüşeceğini Erdoğan görmüyor muydu? Görmemesi mümkün değil.

Peki, bu riski neden aldı? Yanıtı, dünkü BOP eşbaşkanlığı görevi ile bugünkü 13 yerel meclisle işbirliği içinde Suriyelileri bölgeye yerleştirme planının bütününde. Anlatalım:

TÜRKİYE’Yİ GENİŞLETME(!) HAYALİ

ABD’nin BOP planının Irak ayağındaki hedefi, bu ülkeyi üç parçaya bölmekti: Kuzeyde Kürtlere, ortada Sünni Araplara, güneyde Şii Araplara devletçik inşa etmekti.

ABD’nin Suriye hedefi de bu ülkeyi dört parçaya bölmekti: Kuzeyde Kürtlere, batıda Nusayrilere, doğuda ve ortada Sünnilere, güneyde de Dürzilere devletçik vermekti.

Sonra Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki devletçikler birleşecek ve Doğu Akdeniz’e bağlanan bir Kürdistan inşa olacaktı. Suriye’nin orta ve doğu bölgesindeki Sünni devletçiği de Irak’ın ortasındaki Sünni devletçiğiyle birleşecekti.

Arap ve Fars faktörüne karşı, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyind...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Mehmet Ali Güller - Mehmet Ali Güller'in son yazısı - Mehmet Ali Güller'in son köşe yazısı - Mehmet Ali Güller'in yazıları - Mehmet Ali Güller'in bugünkü yazısı - Mehmet Ali Güller'in bugünkü köşe yazısı - Mehmet Ali Güller'in dünkü köşe yazısı - Mehmet Ali Güller'in köşe yazısı - Mehmet Ali Güller'in dünkü yazısı - Mehmet Ali Güller'in tüm köşe yazıları - Mehmet Ali Güller'in tüm yazıları - Mehmet Ali Güller yazıları

Aydınlık - Mehmet Ali Güller Son Köşe Yazıları: