Sabiha Gökçenlerin CHP’sinden Oya Baydarların ‘CHP’sine

Kerem Yıldırım

18 Ocak 2018

Bir portre çizelim.

Bir portre çizelim.

İlk olarak TİP’e üye oldu. 1970’li yıllarda ise TSİP’e katıldı. TSİP kurucularından olan Aydın Engin’le evlendi. Sonra “Doktorcularla” ayrılık yaşayarak “TKP”li oldu. Dönemin “TKP” genel sekreteri İsmail Bilen onun için “Oyayla boyayla olmaz” dedi.

Sovyetler Birliği’nden “devrim” ihracını savundu. Yani “sosyalizmin” bile ithalini istedi(!) Milli Demokratik Devrimi savunan sosyalistleri milliyetçi olarak suçladı.

12 Eylül Amerikancı darbesi oldu. Yurtdışına kaçtı. 1990’dan sonra yurda döndü ya da gönderildi… Yoldaşları “TKP”yi legale çıkarmayı savunurken o karşı çıktı. Sovyetler Birliği bu sıralar dağıldı.

1980 öncesi, yani “sovyetçi” olduğu dönemde karşı çıktığı ABD’yi, 1990 sonrası “demokrasi” havarisi olarak tanımlamaya başladı. ABD’nin körfez işgallerini “demokrasi” adına destekledi.

“TSK faşisttir” dogmasını yeni “dünya görüşü” haline getirdi.

PKK’yı “Kürt Özgürlük Hareketi” olarak tanımladı ve Türkiye “demokrasisi” i...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Kerem Yıldırım - Kerem Yıldırım'ın son yazısı - Kerem Yıldırım'ın son köşe yazısı - Kerem Yıldırım'ın yazıları - Kerem Yıldırım'ın bugünkü yazısı - Kerem Yıldırım'ın bugünkü köşe yazısı - Kerem Yıldırım'ın dünkü köşe yazısı - Kerem Yıldırım'ın köşe yazısı - Kerem Yıldırım'ın dünkü yazısı - Kerem Yıldırım'ın tüm köşe yazıları - Kerem Yıldırım'ın tüm yazıları - Kerem Yıldırım yazıları

Aydınlık - Kerem Yıldırım Son Köşe Yazıları: