Suriye’nin uzattığı el tutulmalıdır

İhsan Sefa

20 Aralık 2017

Türkiye, ABD nin kara ordusu PYD/PKK ile hem Türkiye de hem Kuzey Irak da hem de Suriye Kuzeyinde mücadele içindedir.

Türkiye, ABD nin kara ordusu PYD/PKK ile hem Türkiye de hem Kuzey Irak da hem de Suriye Kuzeyinde mücadele içindedir.

Suriye, ABD nin kara ordusu PYD/PKK ile savaşıyor, Beşar Esad PYD/PKK yı vatan haini ilan ediyor. Bu Türkiye’ye uzatılan eldir.

ABD yetkililerinin açıkladığı “ PYD bizim kara gücümüz” Söylemde kalmıyor, karadan 3 binden fazla tır yüklü silah yolluyor, havadan dev nakliye uçakları ile gönderdikleri ne kadar bilinmiyor.

ABD açık ve net olarak diyor ki ben Suriye’yi böleceğim, ikinci İsrail’i kuracağım daha sonra ikinci İsrail’in sınırlarını da Türkiye’den toprak alarak, Türkiye’yi de bölerek genişleteceğim ve tüm bunları da PYD/PKK vasıtasıyla yapacağım.

Türkiye bu oyunu bozma girişimine yönelik ciddi adımlar attı. ABD’yi de karşısına almakta en ufak bir tereddüt göstermeden “Fırat Kalkanı harekatı” ile PYD/PKK nın Suriye kuzeyinde oluşturduğu kantonların arasına girerek bunların birleşmesini önledi.

Türkiye, Rusya ve İran Suriye...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - İhsan Sefa - İhsan Sefa'nın son yazısı - İhsan Sefa'nın son köşe yazısı - İhsan Sefa'nın yazıları - İhsan Sefa'nın bugünkü yazısı - İhsan Sefa'nın bugünkü köşe yazısı - İhsan Sefa'nın dünkü köşe yazısı - İhsan Sefa'nın köşe yazısı - İhsan Sefa'nın dünkü yazısı - İhsan Sefa'nın tüm köşe yazıları - İhsan Sefa'nın tüm yazıları - İhsan Sefa yazıları

Aydınlık - İhsan Sefa Son Köşe Yazıları: