Baskın seçim

İhsan Sefa

19 Nisan 2018

Görünüşte baskın seçim, aslında görebilenler için çok önceden planlanmış bir erken seçim.

Görünüşte baskın seçim, aslında görebilenler için çok önceden planlanmış bir erken seçim.

Fısıltı gazetelerinde erken seçime gidileceği haberleri aylar öncesinden yankılanıyordu. Ancak Cumhurbaşkanı’nın sıklıkla “Seçimler zamanında yapılacak” açıklaması Vatan Partisi dışında bir çok çevreler için son derece inandırıcı olmuştu. Erken seçime gidilebileceğini gören Vatan Partisi, 27 Ocak 2018 de yapmış olduğu Olağanüstü Kurultay’da Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek‘i oybirliği ile Cumhurbaşkanı aday olarak belirlemiş ve imza kampanyasını başlatmıştı.

Bilindiği üzere mecliste grubu bulunmayan siyasi partilerin aday gösterebilmesi için 100 bin imza gerekmektedir. Vatan Partisi de bu imzaların yarıdan fazlasını şimdiden tamamlamıştır.

O halde neden Baskın seçim başlığını attık?

Birincisi hükumet Anaysa gereği çıkarması gereken uyum yasalarını çıkarmamıştır. Örneğin 100 bin imza nasıl toplanacak?

Parti ilçe teşkilatlarının topladığı imzalar doğrudan ilçe se...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - İhsan Sefa - İhsan Sefa'nın son yazısı - İhsan Sefa'nın son köşe yazısı - İhsan Sefa'nın yazıları - İhsan Sefa'nın bugünkü yazısı - İhsan Sefa'nın bugünkü köşe yazısı - İhsan Sefa'nın dünkü köşe yazısı - İhsan Sefa'nın köşe yazısı - İhsan Sefa'nın dünkü yazısı - İhsan Sefa'nın tüm köşe yazıları - İhsan Sefa'nın tüm yazıları - İhsan Sefa yazıları

Aydınlık - İhsan Sefa Son Köşe Yazıları: