Bolton’a elveda darısı Netanyahu’nun başına

Hüseyin Vodinalı

11 Eylül 2019

Evet haklısınız, Trump, Boris, Selman, hele de Netanyahu ondan daha az tehlikeli değil ama Bolton beni gerçekten ürkütüyordu.

Evet haklısınız, Trump, Boris, Selman, hele de Netanyahu ondan daha az tehlikeli değil ama Bolton beni gerçekten ürkütüyordu.

İçine Hitler kaçmış, bu pos bıyıklı güneyli toprak sahibi kılıklı ırkçı faşist herif, tam bir savaş kışkırtıcısıydı.

Sonunda Trump onu kovdu.

Aslında kendisini kovamadığı için Bolton’u şutladı desek çok da yalan olmaz.

Batı kapitalizmi ve uygarlığı (emperyalizmi) çok ama çok ciddi bir kriz içinde.

Bu aslında şundan kaynaklanıyor; dünyayı yöneten Batılı finans kapital eliti 2008’den beri yolun sonuna gelindiğinin farkında.

Çin öncülüğünde yaşanan küresel ekonomik liderliğin Asya’ya kayması, Venezuela, Küba ve diğer sosyalist ülkelerin dayanışmasıyla ortaya çıkan Güney Amerika kalkışması, Afrika’nın Asya güçleriyle ortaklaşan uyanışı ve belki de en önemlisi, Avrupa’nın artık Atlantik boyunduruğundan sıyrılarak Asya’ya yaklaşması, bilinen vahşi kapitalist küresel müesses nizamın sonuna işaret ediyor.

Ben, A...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Hüseyin Vodinalı - Hüseyin Vodinalı'nın son yazısı - Hüseyin Vodinalı'nın son köşe yazısı - Hüseyin Vodinalı'nın yazıları - Hüseyin Vodinalı'nın bugünkü yazısı - Hüseyin Vodinalı'nın bugünkü köşe yazısı - Hüseyin Vodinalı'nın dünkü köşe yazısı - Hüseyin Vodinalı'nın köşe yazısı - Hüseyin Vodinalı'nın dünkü yazısı - Hüseyin Vodinalı'nın tüm köşe yazıları - Hüseyin Vodinalı'nın tüm yazıları - Hüseyin Vodinalı yazıları

Aydınlık - Hüseyin Vodinalı Son Köşe Yazıları: