Adım adım gelen felaket: 20,25 dolar/TL

Evren Devrim Zelyut

4 Ocak 2022

Gerçekleri söylediğimiz için bize felaket tellalı, mandacı iktisatçı diyenlere rakamlarla cevap verelim:

Gerçekleri söylediğimiz için bize felaket tellalı, mandacı iktisatçı diyenlere rakamlarla cevap verelim:

Siz ülkeyi 2002 yılında aldığınızda enflasyon %29,7 idi. İşsizlik %9,8 civarındaydı, kamunun iç ve dış borç toplamı ise 283 milyar TL idi.

Peki şimdi durum nedir? Güya vatansever, milliyetçi hükümetimiz ekonomideki tabloyu nereye getirdi? Bize bu kadar laf diyorlarsa, hakaret ediyorlarsa kesin yukarıda verdiğim rakamlardan daha iyi olması gerekir değil mi?

Ben size söyleyeyim nereye getirdiklerini. Dün TÜİK'in açılmak bilmeyen son derece kötü şekilde çalışan internet sitesinden aldığımız verilere göre, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık %79,89, aylık %19,08 arttı.

Yani mallar daha firmadan çıkmadan %80 zam yemiş. Alt sektörlere baktığımızda durum tam bir felaket… Kok ve rafine petrol ürünleri %161,88, ham petrol ve doğal gaz %138,51, ana metaller %130,91 ile en fazla artan sektörler oldu. Peki bu ne anlama geliyor? Ülkede üretic...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Evren Devrim Zelyut - Evren Devrim Zelyut'un son yazısı - Evren Devrim Zelyut'un son köşe yazısı - Evren Devrim Zelyut'un yazıları - Evren Devrim Zelyut'un bugünkü yazısı - Evren Devrim Zelyut'un bugünkü köşe yazısı - Evren Devrim Zelyut'un dünkü köşe yazısı - Evren Devrim Zelyut'un köşe yazısı - Evren Devrim Zelyut'un dünkü yazısı - Evren Devrim Zelyut'un tüm köşe yazıları - Evren Devrim Zelyut'un tüm yazıları - Evren Devrim Zelyut yazıları

Aydınlık - Evren Devrim Zelyut Son Köşe Yazıları: