Sayın Cumhurbaşkanımızın Yüksek Dikkatine Kesin zafer için doğru strateji doğru hedef

Doğu Perinçek

10 Ekim 2019

Sayın Cumhurbaşkanı’nın, duyurduğu Fırat’ın Doğusuna yönelik askerî harekât dün başladı.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın, duyurduğu Fırat’ın Doğusuna yönelik askerî harekât dün başladı.

Harekâtın hedefi olarak 30 km derinliğinde ve 120 km uzunluğunda bir Güvenli Bölge oluşturulacağı da belirtiliyor. Bu Güvenli Bölgeye kimi konuşmalarda “Barış Koridoru” adı veriliyor.

Doğrudur, Yurtta barışın ve sınırlarımızda güvenliğin sağlanması için, bir askerî harekât gerekiyor. PKK’nın hendeklere gömülmesi, FETÖ Darbesinin bastırılması, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarından sonra bölücü teröre karşı mücadelenin gündeminde artık Fırat’ın Doğusu var.

HEDEF: PKK’NIN BİTİRİLMESİ

Türkiye için tarihî bir fırsat doğdu. Ancak askerî harekâtın hedefini doğru belirlemek ve doğru strateji izlemek durumundayız.

İçinde bulunduğumuz koşullarda hedef, Güvenli Bölge olamaz. Çünkü Güvenli Bölge hedefi, PKK’yı bitirmiyor, PKK terör örgütünü 30-40 km güneye sürüyor. PKK, bu kez de Güvenli Bölgenin güneyinde varlığını sürdürecektir. Peki o zaman ne yapılacaktır? Gü...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Doğu Perinçek - Doğu Perinçek'in son yazısı - Doğu Perinçek'in son köşe yazısı - Doğu Perinçek'in yazıları - Doğu Perinçek'in bugünkü yazısı - Doğu Perinçek'in bugünkü köşe yazısı - Doğu Perinçek'in dünkü köşe yazısı - Doğu Perinçek'in köşe yazısı - Doğu Perinçek'in dünkü yazısı - Doğu Perinçek'in tüm köşe yazıları - Doğu Perinçek'in tüm yazıları - Doğu Perinçek yazıları

Aydınlık - Doğu Perinçek Son Köşe Yazıları: