BM: İklim çok ciddi tehlikede

Ali Develioğlu

25 Eylül 2019

Dün BM'de son dünya iklim raporu konuşuldu: eski tahminlerden çok, çok daha BÜYÜKMÜŞ TEHLİKE artık!

Dün BM'de son dünya iklim raporu konuşuldu: eski tahminlerden çok, çok daha BÜYÜKMÜŞ TEHLİKE artık!

Kuzey kutbunda (Grönland, Arttika) buzdağlarının erimesi İKİ misli hızlanmış, Antartika`da ise TAM ÜÇ MİSLİ hızlanmış ve bu beklenmeyen bir gelişmeymiş!!!! Sebep: Aşırı petrol ve kömür kullanımı sonucu havanın ısınması ve zararlı gazların ( CO2, karbon dioksit gazı) atmosferde yoğunlaşması. Sera etkisi.

CO2 gazı atmosferde yüzde 0,8`i geçmemelidir. Yüzde 1,5`a ulaşırsa tüm insanlık ölür. Bu ısınmanın buz dağlarını eritmesinin 40-50 yıl sonra beklenen sonuçları:

1. Okyanus`ların seviyesi eski tahminlerden hızlı yükselmeye başlamış; 30 cm yerine 110 cm yükselecek, bazı adalar su altında kalacak, kıyı kentleri batacak, büyük sel baskınları sıklaşacak.

2. Deniz suyu hızla asitleşiyormuş. cünkü havada artan CO2 gazı suda eriyor ve asit yapıyor; denizler yüzülmez hale gelecek. Birçok balık türü yok olacak, yiyecek balık çok azalacak.

3. Isınma ve ekşimeyle...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Ali Develioğlu - Ali Develioğlu'nun son yazısı - Ali Develioğlu'nun son köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun yazıları - Ali Develioğlu'nun bugünkü yazısı - Ali Develioğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun dünkü köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun dünkü yazısı - Ali Develioğlu'nun tüm köşe yazıları - Ali Develioğlu'nun tüm yazıları - Ali Develioğlu yazıları

Aydınlık - Ali Develioğlu Son Köşe Yazıları: