Washington Netleşiyor: Rusya, Çin ve Afrin!

Ali Develioğlu

24 Ocak 2018

"Teröristlere karşı kampanya sürdürmeye devam edeceğiz, ancak ABD ulusal güvenliğinin ana odak noktası artık terörizm değil, büyük güçler rekabetidir. "

"Teröristlere karşı kampanya sürdürmeye devam edeceğiz, ancak ABD ulusal güvenliğinin ana odak noktası artık terörizm değil, büyük güçler rekabetidir. "

ABD Savunma Bakanı Mattis yaptı bu resmi açıklamayı geçen hafta. Ama zaten pratikte yıllardır güçler rekabetiydi! O halde bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü! Mattis`in eline neoconların tutuşturduğu yeni Ulusal Güvenlik Stratejisi raporu ve dünyaya yaptığı açıklamadan başka bazı örnekler:

"Çin ve Rusya gibi farklı ve kendi otoriter modellerine uygun bir dünya yaratmaya çalışan revizyonist güçlerle karşı karşıyayız."

"ABD Müşterek Kuvvetleri, şu üç ana bölgede saldırganlığı engellemek için yarışacaktır: Hint Pasifiği, Avrupa ve Orta Doğu."

"Rakip Rusya, NATO`yu parçalamak ve Avrupa ve Orta Doğu`daki ekonomik ve güvenlikle ilgili yapıları kendi lehine değiştirmek için, çevresindeki uluslar üzerinde, hükümet, ekonomik ve diplomatik kararlar açısından veto gücüne erişmeye çalışıyor."

"Da...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Ali Develioğlu - Ali Develioğlu'nun son yazısı - Ali Develioğlu'nun son köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun yazıları - Ali Develioğlu'nun bugünkü yazısı - Ali Develioğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun dünkü köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun dünkü yazısı - Ali Develioğlu'nun tüm köşe yazıları - Ali Develioğlu'nun tüm yazıları - Ali Develioğlu yazıları

Aydınlık - Ali Develioğlu Son Köşe Yazıları: