Avrupa: Transatlantik prangası okyanusta batsın!

Ali Develioğlu

18 Mayıs 2018

Avrupa`da `anti-ABD` hayaleti dolaşıyor! AB Washington`a karsı isyan içinde!

Avrupa`da `anti-ABD` hayaleti dolaşıyor! AB Washington`a karsı isyan içinde!

Pompeo ve Bolton gibi en savaş çığırtkanı Neoconlar artık Trump`ın bakan ve baş güvenlik danışmanı. Ocak ayında yazmıştım: "Washington netleşiyor ve sertleşiyor. Karşı taraf da sertleşecek."

ABD, azalan gücüne uygun ayar vermek ve geri vitese takmak yerine, rövanşa soyundu! Ama Beyaz Saray ve Amerikan medyası bu rövanşa hiç de uymayan bir İÇ KAVGA krizinde! Obama`nın 3 yıl önce imzaladığı ve İran`a ekonomik ambargonun kalkmasını öngören anlaşmadan çıkmaya yakışmayan bir zayıf tablo!

Bir yandan da kendi kendisine soruyor Amerika: "Bu da yarının ne olacağı düşünülmeden atılmış bir adım mı?" "Ya Avrupa İran`la bir olursa? Avrupa`ya ambargo uygulayıp bindiğimiz dalı mı keseceğiz?"

Öncelikli hedef: İran`ın Suriye, Lübnan ve Irak`taki etkinliğini önlemek, İran`a Amerikan yanlısı bir rejim getirmek! İsrailli bakan Yoav Galant: "Trump`ın kararı, İran`ı Suriye`den sökmemiz için bize fırsa...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Ali Develioğlu - Ali Develioğlu'nun son yazısı - Ali Develioğlu'nun son köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun yazıları - Ali Develioğlu'nun bugünkü yazısı - Ali Develioğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun dünkü köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun dünkü yazısı - Ali Develioğlu'nun tüm köşe yazıları - Ali Develioğlu'nun tüm yazıları - Ali Develioğlu yazıları

Aydınlık - Ali Develioğlu Son Köşe Yazıları: