Hollanda'da Neocon-Trump çatışması! Türk ve Rus etkisi ne oldu?

Ali Develioğlu

16 Mart 2017

150 sandalyeden oluşan Hollanda meclisinde hükümet için 76 sandalye gerekiyor.

150 sandalyeden oluşan Hollanda meclisinde hükümet için 76 sandalye gerekiyor.

10 yıldır yöneten başbakan Rutte`nin sağcı VVD`si ile sahte işçi partisi PvDA toplam 79 sandalyeye sahiptiler. Her ikisi de Neoconların Hollanda uzantısıdır! Toplam sandalyeleri dün yarılandı.

2008 krizinden bu yana kemer sıkma politikaları ve yoksullaşma özellikle PvDA`yı çökertti!

Ama kemer sıkma, Trump`ın Hollanda uzantısı ırkçı Wilders`ın PVV`sinin hızla yükselmesine de neden oldu. Yıllardır ırkçılık pompalandı. Türklere ve Faslılara `Defolun gidin` denmeye başlandı.

Anketler Wilders`ın en az 38 sandalye çıkaracağını göstermekteydi!

Geçen hafta Türk bakan krizi yangına benzin katmış, güçlü sağ medya Türkler ve islam aleyhine saldırgan ve korkutucu bir savaş açmıştı. Önceleri iniş yasağına karşı ayağa kalkan Türkleri, sonradan bir endişe sardı. Durum kötüydü! Sorulduğunda kimileri `İtalyanım` demeye bile başlamıştı!

Herkesin beklentisi, ırkçı Wilders + sağcı VV...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Ali Develioğlu - Ali Develioğlu'nun son yazısı - Ali Develioğlu'nun son köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun yazıları - Ali Develioğlu'nun bugünkü yazısı - Ali Develioğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun dünkü köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun dünkü yazısı - Ali Develioğlu'nun tüm köşe yazıları - Ali Develioğlu'nun tüm yazıları - Ali Develioğlu yazıları

Aydınlık - Ali Develioğlu Son Köşe Yazıları: