Kaşıkçı’yı da bir Sırp öldürmedi ya?

Ali Develioğlu

12 Ekim 2018

Suudi Arabistan İran’la anlaşıp ABD kampından uzaklaşabilir mi?

Suudi Arabistan İran’la anlaşıp ABD kampından uzaklaşabilir mi?

Şu anda olanaksız gibi görünen bu olasılık Orta Doğu’nun tam anlamıyla Avrasya kampına kayması, yepyeni bir barış düzenine dönüşümü ve Washington’un bölgedeki 70 yıllık tarihsel varlığının son bulması anlamına gelir!

O halde ABD’de Trump’a muhalif neocon kamp ( hem Cumhuriyetçi hem demokratlar içerisinden) neden Türkiye’deki Suudi elçiliğinde ‘kaybolan’ Kaşıkçı bahanesiyle, Suudi Arabistan’a askeri ve ekonomik yaptırım uygulanmasını istiyor?

Cumhuriyetçilere yakın olmasına rağmen Trump’a başından beri muhalif olan The Washington Post gazetesinin görevlisi Suudi muhalif Kaşıkçı, CIA’ya geçmişte çok önemli hizmetleriyle de tanınıyor!

Lindsey Graham liderliğinde neocon senatörler geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan’ı hedef alan yaptırım önerileri gündeme getirdiler ve 110 milyar dolarlık silah satışının durdurulmasını istediler. Senatör Rand Paul: “Başka bir ülkeye gitme ve orada bir gazeteciyi ...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Ali Develioğlu - Ali Develioğlu'nun son yazısı - Ali Develioğlu'nun son köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun yazıları - Ali Develioğlu'nun bugünkü yazısı - Ali Develioğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun dünkü köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun dünkü yazısı - Ali Develioğlu'nun tüm köşe yazıları - Ali Develioğlu'nun tüm yazıları - Ali Develioğlu yazıları

Aydınlık - Ali Develioğlu Son Köşe Yazıları: