Düşüyoruz! Yere çarpmayabilir miyiz?

Ali Develioğlu

11 Ağustos 2018

An itibariyle dolar 6,40, Euro 7, 30!! Saatte tırmanıyor artık!

An itibariyle dolar 6,40, Euro 7, 30!! Saatte tırmanıyor artık!

Trump emirlerini kabul ettiremeyip, heyet eli boş dönünce, TL`ye ABD saldırısı tekrar başladı!

Bakan Albayrak ise `Yeni ekonomi Modeli` adlı ama hiç de yeni olmayan ekonomi politikamızı açıkladı! Aslında pek de açıklayamadı! Doviz kuruna liberal piyasa kurallarıyla sınırlı müdahale ve daha mütevazi ve koodineli büyüme planlaması doları sadece birazcık frenleyebilir.

Atlantik sisteminin dışında, kapsamlı radikal önlemler gerekiyor. Albayrak`ın politikası Batıcı, ithalatçı, dolarcı, borçcu, özelleştirmeci, betoncu, üretimsiz eski politikalara ciddi bir değişiklik getirmiyor. O eski politikalar ki, ülkeyi samanı bile ithal eder hale düşürdü, Batı`ya borç 460 milyar dolar... Doların düşmesinin yapısal nedeni bu. Deniz bitti!

Ama şimdi bunun üzerine ABD eşkiyasının Türkiye`ye açtığı yaptırım ve dolar savaşı eklendi!

Kendisi de son aylarda ABD ekonomik saldırısına uğrayan Avrupa`nın medyası ...
Devamını okumak için tıklayın

Aydınlık - Aydınlık gazetesi köşe yazarları - Ali Develioğlu - Ali Develioğlu'nun son yazısı - Ali Develioğlu'nun son köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun yazıları - Ali Develioğlu'nun bugünkü yazısı - Ali Develioğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun dünkü köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun köşe yazısı - Ali Develioğlu'nun dünkü yazısı - Ali Develioğlu'nun tüm köşe yazıları - Ali Develioğlu'nun tüm yazıları - Ali Develioğlu yazıları

Aydınlık - Ali Develioğlu Son Köşe Yazıları: