Dünya nerede, Türkiye nerede?

Ragıp Duran

26 Mart 2020

Küresel boyuttaki salgına karşı küresel bir çözüm henüz yok. Hayat/Ekonomi ikilemi hala gündemde. Yabancı basın ne diyor? Ankara ne yapıyor?

Küresel boyuttaki salgına karşı küresel bir çözüm henüz yok. Hayat/Ekonomi ikilemi hala gündemde. Yabancı basın ne diyor? Ankara ne yapıyor?

Bir haftadır her gün Artı TV’de saat 14.00’de yayınlanan Dünya Gündemi programı için Global Medya taraması yapıyorum. Batı dünyasının önde gelen 6 gazetesinin (NY Times, W.Post, L.A.Times, Guardian, Le Monde ve Libération) birinci sayfalarının başlık ve spotlarından Türkiye perspektifine uygun haberleri seçiyorum. Yani Türkiye’de halen bilinmeyen, uygulanmayan ama esin kaynağı olabilecek yaklaşım ve girişimleri aktarmaya çalışıyorum. Çünkü salgın artık pandemi denilen küresel ve vahim bir aşamaya ulaştı. Küresel bir soruna yerli ve milli çözüm bulmak mümkün değil.

Bu taramalarda özellikle son günlerde iki konu ön plana çıkıyor:

Hükümetler artık bir yol ayrımında. Açık, kesin bir tercih yapmak zorundalar: İnsan hayatını mı kurtaracağız, yoksa krize giren ...
Devamını okumak için tıklayın
Artı Gerçek - Artı Gerçek gazetesi köşe yazarları - Ragıp Duran - Ragıp Duran'ın son yazısı - Ragıp Duran'ın son köşe yazısı - Ragıp Duran'ın yazıları - Ragıp Duran'ın bugünkü yazısı - Ragıp Duran'ın bugünkü köşe yazısı - Ragıp Duran'ın dünkü köşe yazısı - Ragıp Duran'ın köşe yazısı - Ragıp Duran'ın dünkü yazısı - Ragıp Duran'ın tüm köşe yazıları - Ragıp Duran'ın tüm yazıları - Ragıp Duran yazıları

Artı Gerçek - Ragıp Duran Son Köşe Yazıları: