Şükür ki virüs hafızayı yok etmiyor

İnci Hekimoğlu

26 Mart 2020

Korona geçecek elbet ama ‘mülkü’ koltukları gibi görenlerin kurumsallaştırdığı adaletsizlik ve ayrıcalıklıların suç işleme özgürlüğü geçecek gibi görünmüyor.

Korona geçecek elbet ama ‘mülkü’ koltukları gibi görenlerin kurumsallaştırdığı adaletsizlik ve ayrıcalıklıların suç işleme özgürlüğü geçecek gibi görünmüyor.

Korona salgını yaşamı öyle bir kuşattı ki, ondan bağımsız düşünmek, söz söylemek, yazmak neredeyse çaba gerektiriyor.

Resmi kurumları, iktidar sahiplerini yalanlayan bilgiler yağıyor, gizlemeye çalıştıkları gerçekler ortalığa dökülüyor ve hepsi de birer oy zarfından ibaret gördükleri insan hayatını doğrudan ilgilendiriyor.

Bilgi gizlediklerini, ne ulusal ne uluslar üstü otoriteleri dinlediklerini, Bilim Kurulu’nu vitrin gibi kullandıklarını anlıyoruz.

Türk Tabipler Birliği’ni, bağımsız hekimleri niye salgın mücadelesine katmadıkları, test sayısını niye sınırlı tuttukları, niye genel sokağa çıkma sınırlaması getirmediklerini biliyoruz.

Hekimler ve sağlık çalışanları başta olmak üzere çalışmak zorunda kalan/bırakılanların...
Devamını okumak için tıklayın

Artı Gerçek - Artı Gerçek gazetesi köşe yazarları - İnci Hekimoğlu - İnci Hekimoğlu'nun son yazısı - İnci Hekimoğlu'nun son köşe yazısı - İnci Hekimoğlu'nun yazıları - İnci Hekimoğlu'nun bugünkü yazısı - İnci Hekimoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - İnci Hekimoğlu'nun dünkü köşe yazısı - İnci Hekimoğlu'nun köşe yazısı - İnci Hekimoğlu'nun dünkü yazısı - İnci Hekimoğlu'nun tüm köşe yazıları - İnci Hekimoğlu'nun tüm yazıları - İnci Hekimoğlu yazıları

Artı Gerçek - İnci Hekimoğlu Son Köşe Yazıları: