Sevgililer gününüz kutlu olmasın

Aysuda Kölemen

14 Şubat 2020

Aşkı harcıyorlar, Matmazel. Sevgiyi parıldayan taşlarla, pahalı çiçeklerle, kalpli, kırmızı hediyelerle ucuzlaştırıyorlar. Kanmayın.

Aşkı harcıyorlar, Matmazel. Sevgiyi parıldayan taşlarla, pahalı çiçeklerle, kalpli, kırmızı hediyelerle ucuzlaştırıyorlar. Kanmayın.

Tabii ki Sevgililer Günü tamamen görmezden gelinebilir. Biz kutlamıyoruz zaten de denilebilir. Ama her yandan bize saldıran bir reklam ve satış bombardımanına karşı susmak ne kadar doğru bilmiyorum. Aşkı harcıyorlar, Matmazel. Sevgiyi parıldayan taşlarla, pahalı çiçeklerle, kalpli, kırmızı hediyelerle ucuzlaştırıyorlar. Kanmayın.

Demokrasi ve kadın eşitliği yokken aşk nadir bir imtiyazdı. Ailenizin seçtiği biriyle soy devam ettirmek, çocuk yapmak, mal birleştirmek için evlenir ve yaşardınız. Feminizm ve demokrasi aşkı şiir ve efsanelerden alıp, kitlelere taşıdı. Ahlaksızların yıkımı olarak görülen, utanılan, bastırılan bir duyguyu, ilişkilerin temeli yaptı. Onu özgür bıraktı. Artık insanlar kendilerine en uygun eşleri seçmeye başladı. Kadınlar erkeklere eğitimde eşitlenince, ilişkiler güzellik ve paradan temelinden kayıp, akıl ve...
Devamını okumak için tıklayın

Artı Gerçek - Artı Gerçek gazetesi köşe yazarları - Aysuda Kölemen - Aysuda Kölemen'in son yazısı - Aysuda Kölemen'in son köşe yazısı - Aysuda Kölemen'in yazıları - Aysuda Kölemen'in bugünkü yazısı - Aysuda Kölemen'in bugünkü köşe yazısı - Aysuda Kölemen'in dünkü köşe yazısı - Aysuda Kölemen'in köşe yazısı - Aysuda Kölemen'in dünkü yazısı - Aysuda Kölemen'in tüm köşe yazıları - Aysuda Kölemen'in tüm yazıları - Aysuda Kölemen yazıları