Yapmak, bilmek, siyaset ve doğru

İbrahim Uysal

14 Mayıs 2022Doğada her canlının kendine özgü bir savunma ve yarına taşıma mekanizması vardır. Bunu yapabilen canlı organizmalar, hem yaşamlarını hem de nesillerini sürdürürler.

 

    "Kıran girmedi" ise de bu benzer şekillerde yinelenir, durur.

 

    Bitkiler, ilkel canlılar ya da yaşamsal gerekliliğinde evrimini tamamlayamamış canlılar genlerine yerleştirdikleri bilgi kodları ile buna ek olarak da kendilerinin deneyimleri ile yaşayıp giderler.

 

    Milyonlarca yıllık Evrenin, binlerce yıllık Dünyasının üzerinde yaşayan insanlar ise, diğer canlı organizmalardan farklı olarak, doğal süreçler ve kendileri üzerinde olmasına izin verdikleri ya da olmasını istedikleri evrimler ile yaşamlarını ve nesillerinin sürmesini sağlarlar.

 

     Bilgi ise, araştırma ve gözlemler, zaman ile de deneyimler ile elde edilen bir süreç ve sonuçtur. İnsanlar, bunun bir bölümünü hafızalarına kayıt ederken, çağına uygun olarak geliş...
Devamını okumak için tıklayın

Akdeniz Gerçek - Akdeniz Gerçek gazetesi köşe yazarları - İbrahim Uysal - İbrahim Uysal'ın son yazısı - İbrahim Uysal'ın son köşe yazısı - İbrahim Uysal'ın yazıları - İbrahim Uysal'ın bugünkü yazısı - İbrahim Uysal'ın bugünkü köşe yazısı - İbrahim Uysal'ın dünkü köşe yazısı - İbrahim Uysal'ın köşe yazısı - İbrahim Uysal'ın dünkü yazısı - İbrahim Uysal'ın tüm köşe yazıları - İbrahim Uysal'ın tüm yazıları - İbrahim Uysal yazıları

Akdeniz Gerçek - İbrahim Uysal Son Köşe Yazıları: